העמקת שיתוף הפעולה עם שרותי האמבולנסים

הנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה וצוות המחלקה לרפואה דחופה נפגשו עם נציגי חברות האמבולנסים במפגש שנועד להעמקת הקשר ושתוף הפעולה.

כ20 נציגי חברות האמבולנסים השונות הפועלות באזור הצפון הוזמנו ובאו למפגש מיוחד שיזמה הנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה לשם העמקת שתוף הפעולה ושיפור יחסי הגומלין עם המלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה).

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי שפתח את המפגש, הודה לנציגים על השתתפותם במפגש החשוב והדגיש את חשיבותו של  שיתוף הפעולה למען המטרה המשותפת של ייעול ושיפור  איכות הטיפול בפצועים והחולים.

המפגש כלל הרצאות בנושא טראומה ושבץ מוחי אותן העבירו מנהל יחידת הטראומה ד"ר מילאד קרוואני , וסגנית מנהל המלר"ד, ד"ר בת שבע צדוק. לצד הדרכה שהעבירו ד"ר ערן טל אור, מנהל המלר"ד, משה בן סימון, אח אחראי במלר"ד וקאסם מסאלחה, מתאם הטראומה, בנושאי הטיפול בשטח והעברת המטופל לידי צוות המחלקה לרפואה דחופה (מיון). ולסיום הרצאה של קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית בנושא מניעת זיהומים.

בהמשך תאר דניאל קושניר, סטודנט לרפואה את עבודת המחקר שביצע במרכז הרפואי פדה-פוריה ובביה"ח לגליל בנהריה, שכללה תוכנית התערבות והתייעלות על בסיס סדרה של תצפיות על תהליכי העברת המידע בעת העברת מטופל מצוות האמבולנס לצוות המלר"ד. בהרצאה סיפר דניאל קושניר על יישום התוכנית אשר הביאה לשיפור משמעותי בהעברת המידע בין הצוותים בשטח לצוותי המיון.