הערכות למקרה רעידת אדמה

בעקבות רעידות האדמה באזור הכנרת בימים האחרונים, כינס מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה, ד"ר ארז און, את הנהלת המרכז הרפואי ונציגי הועדה לשעת חירום, לדיון בנושא מוכנות המרכז הרפואי למקרה רעידת אדמה.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה כנס ביום חמישי, 5.7.18 את הנהלת המרכז הרפואי ונציגי הועדה לשעת חירום כדי לדון בהיערכות המרכז הרפואי למקרה רעידת אדמה, זאת בעקבות רעידות האדמה אשר הורגשו באזור הכנרת, ובגליל תחתון בימים האחרונים.

סגנית המנהל האדמיניסטרטיבי, ארן רובינפלד, עדכנה כי מכולות ציוד למקרה רעידת אדמה אשר סופקו על ידי האגף לשעת חירום הגיעו אתמול לשטח המרכז הרפואי, בהמשך יועבר ציוד  נוסף לשעת חירום כמו קסדות, מכושים, פנסים ואלונקות. כמו כן, התקיימו בדיקות שגרתיות של הציוד לשעת חירום המאופסן במרכז הרפואי. ארן רובינפלד ציינה עוד כי "אנו בקשר רציף ופועלים לפי הנחיות האגף לשעת חירום במשרד הבריאות".

מהנדס המרכז הרפואי, אינג' אלכס שלמנזון הוסיף כי נבדקו תשתיות מחוזקות כמו: דודים, גנרטורים וכדומה. ונבדק מלאי מספק של חמצן, סולר, מים ואספקה חיונית נוספת.

בסיכום הישיבה ציין ד"ר און, כי "רעידות האדמה האחרונות הן תזכורת לחשיבות ההיערכות המוקדמת והמוכנות של צוות המרכז הרפואי, לתרחישי חירום וביניהם מצב של רעידת אדמה באזור. היערכות נכונה ומוכנות, משמען הצלת חיים". ד"ר און הנחה את חברי הועדה לשעת חירום, לוודא שכלל העובדים רעננו ועברו על פק"ל רעידת אדמה הכולל הנחיות מפורטות להתנהלות במצב חירום מסוג זה , כמו: נהלי הפעלת בית החולים בזמן רעש האדמה ולאחריו, הנחיות לטיפול בנפגעים, פריסת צוותי הטיפול, תקשורת עם גורמי פנים וחוץ, אספקת ציוד רפואי ותרופות וכדומה.