למען מטופלי המכון האונקולוגי

כ250 איש השתתפו ותרמו לערב הוקרה למטופלים של המכון האונקולוגי במרכז הרפואי פדה-פוריה.

כ250 איש, תושבי טבריה והאזור הגיעו ביום ראשון, 17.6.18 לערב הוקרה ראשון מסוגו למען המטופלים, במכון האונקולוגי של המרכז הרפואי פדה-פוריה.
את הערב העשיר, שכלל מופע של הכנר הבינלאומי מירל רזניק, תצוגת אופנה, הופעה של הזמרת אדווה עמר ומופע סטנד אפ של שרה שמיר, יזמה וארגנה אוסנת אבנעים, מזכירת המכון האונקולוגי בשיתוף פעולה הדוק עם יו"ר נעמת מרחב כנרת, רימונה לוי.

בפתח הדברים הזמין המנחה, מאיר עמר, את ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי לשאת דברים, "העוצמה שלנו נשענת על חיבורים ושתופי פעולה כמו שתוף הפעולה המבורך עם ההסתדרות ונעמת ושתוף הפעולה עם עמותת ידידי ביה"ח ... המכון האונקולוגי ייחודי ויוצא דופן ואנחנו רואים את זה הערב, כל האנשים שהגיעו לכאן הערב כדי להחזיר תודה ואהבה לצוות המכון האונקולוגי, רופאים, אחיות, עו"ס, מלווה רוחנית,  ומטפלים שמשלבים טיפול רפואי עם המון רגש, יחס אישי ויוצרים פה מעטפת שעוטפת  את המטופל ובני משפחתו".

בהמשך ברכו ראש העיר טבריה, יוסי בן דוד, "ביה"ח הפך להיות המוקד שסביבו אין שום מחלוקת ועבורו כולם מוכנים להירתם". ראש המועצה האזורית גליל תחתון, מוטי דותן "אני גאה בצוותים הרפואיים שלנו ובציבור המטופלים שנותנים בנו אמון. לשמחתנו היום בהרבה ישובים בכל אזור הצפון בוחרים לבוא למרכז הרפואי פדה-פוריה" ומנכ"ל המועצה האזורית עמק הירדן, דודו פרץ, "המרכז הרפואי פדה-פוריה מאגד תחתיו יהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים, ללא הבדל דת, או מגזר וככזה הוא נותן לנו השראה לאחדות ואחווה".

ד"ר סוהיל, מנהל המכון האונקולוגי, ציין, "הגעתי למכון האונקולוגי לפני שנתיים, ורק כשהגעתי לכאן הבנתי כמה אנחנו מוקפים פה במשפחה אחת גדולה וחמה...הבשורה החשובה לכל המטופלים שלנו ובני משפחותיהם היא שמחלת הסרטן כבר אינה מחלה מאיימת, יש טיפולים חדשים וההערכה היא שהכימותרפיה תעלם תוך 5-10 שנים. אז הכיוון הוא אופטימי". רימונה לוי, יו"ר נעמת כנרת, ציינה, "הערב התכנסנו כדי לתת את הנשמה ואת הלב. כיו"ר נעמת חשוב לי לסייע ולעזור לקהילה. אני רוצה להודות לצוות המרכז הרפואי פדה-פוריה בשם הקהילה על כל הפעילות שלכם למען בריאותינו".


אוסנת אבנעים סיכמה ואמרה, "אני נרגשת שכל כך הרבה אנשים טובים התגייסו למען הצלחת הערב הזה, וכל כך הרבה אנשים התקבצו ובאו לכאן הערב, למען המטרה החשובה – ערב שכולו טוב, כולו למען המטופלים שלנו"