יום בטיחות בדרכים במח' ילדים

במחלקת הילדים במרכז הרפואי פדה פוריה ציינו את 'יום הבטיחות בדרכים' בהדרכות ופעילות לילדים ובני משפחותיהם.

צוות מחלקת ילדים במרכז הרפואי פדה-פוריה ארגן יום מיוחד להגברת המודעות של הילדים המאושפזים ובני משפחותיהם לנושא הבטיחות בדרכים. גלית דוד האחות האחראית במחלקה, ציינה "צוות האחיות, יחד עם ארגון "בטרם" הפועל למניעת היפגעות ילדים ולקידום וניהול הבטיחות של כלל הילדים בישראל ומורות  כתת הלימוד שלנו במחלקה, ארגנו יום של פעילות שמשלבת הדרכה עם משחקים ופעילות חווייתית במטרה להגביר את המודעות של הילדים וגם של ההורים לכל הסכנות ברחוב ובכביש".

יום הבטיחות בדרכים נפתח בהרצאה של האחיות ציונה בן שבת אריג' תלחמי בנושא נסיעה בטוחה וכיצד למנוע שכחת פעוטות ברכב . בהמשך , רס"ר עדי ביטון ורס"ר רונן סויסה ממשטרת טבריה הסבירו לילדים על הכללים להתנהגות נכונה בכביש. השוטרים הדגישו את הכללים לרכיבה בטוחה על אופנים, חשיבות הקסדה להגנה על הראש, כללים לחציית הכביש ועוד. "אנחנו מראים סרטונים שממחישים את הסכנות בכביש, למה חשוב לא לנסוע ללא חגורת בטיחות גם אם מדובר בנסיעה של כמה מטרים בישוב ...הילדים רואים ושומעים את הדברים ואח"כ גם מספרים לאחים שלהם או להורים וככה הנושאים האלה מחלחלים ומוטמעים". 

בהמשך השתתפו הילדים המאושפזים יחד עם ילדי בי"ס תחכמוני במשחקים והפעלות כמו משחק תמונות שמלמד כללי 'עשה' ו'אל תעשה' ברחוב ובכביש. נופית חדד, מורה מובילת מצוינות אשר ליוותה את התלמידים מכתות ד'-ו', ציינה, "האחות האחראית גלית הזמינה אותנו להשתתף בפעילות המיוחדת של יום הבטיחות , חשבנו שזה רעיון מצוין  לשלב את שבוע הבטיחות בדרכים יחד עם פעילות למען הילדים החולים ".