בדיקת MRI לתינוקת בת 3 ימים

ביחידת הMRI של המרכז הרפואי פדה-פוריה בצעו לראשונה בדיקת MRIמורכבת ולא שכיחה, לתינוקת בת 3 ימים, אשר סובלת מתשניק סב לידתי.

ביחידת הMRI של המרכז הרפואי פדה-פוריה בצעו השבוע לראשונה בדיקת MRIלתינוקת בת שלושה ימים . לדברי אורלי בנור, האחות האחראית בטיפול נמרץ פגים וילודים, התינוקת נולדה עם תשניק סב לידתי (הפרעה באספקת חמצן ודם לגוף), מיד לאחר הלידה הונשמה וקיבלה טיפול רפואי מתאים. בהמשך הופיעו תסמינים נוירולוגים, כחלק מההערכה הנוירולוגית נדרשה בדיקת MRI.

ד"ר מיכאל ז'רדב, מנהל המחלקה לדימות רפואית, ציין כי לצורך הבדיקה הראשונה מסוגה במרכז הרפואי, נרכש ציוד מיוחד המאפשר ביצוע הבדיקה המורכבת לפגים ותינוקות. הבדיקה מתבצעת תחת הרדמה מלאה ובנוכחות של מרדים בכיר. פענוח הבדיקה מתבצע ע"י רדיולוג בכיר אשר עבר תת התמחות ברדיולוגית ילדים.

ד"ר ז'רדב ציין לסיכום  כי כיום ביחידת MRI המתקדמת של המרכז הרפואי פדה-פוריה, ניתן לבצע את כל סוגי הבדיקות המורכבות והמתקדמות, כולל בדיקות לפגים ותינוקות, ילדים, בדיקות לחולים עם קוצב לב, בדיקות תחת הרדמה מלאה וכדומה. זמן ההמתנה לבדיקה קצר במיוחד ואינו עולה על שבועיים.