אות הוקרה על חדשנות בשרות המדינה

מקום שלישי בתחרות החדשנות של נציבות שירות המדינה לפרויקט ראשון מסוגו בבתי חולים בארץ: רפואה מרחוק, ייעוץ של רופאים מומחים בזמן אמת . הפרויקט הוא שיתוף פעולה של צוותים מהמרכז הרפואי פדה-פוריה והמרכז הרפואי שיבא.

ביום שלישי, 24.04.18 התקיים בירושלים  , טקס ההוקרה השנתי על הישגים מיוחדים בשירות המדינה. אות הוקרה מיוחד על חדשנות הוענק לזוכים במקום השלישי בתחרות החדשנות , ד"ר גליה ברקאי, סגנית מנהלת מחלקת ילדים ב' בבית החולים לילדים ומנהלת תחום טלה-מדיסין במרכז הרפואי שיבא תל השומר  ודניאל זוהר, מנהל מערכות מידע במרכז הרפואי פדה-פורייה, על הפרויקט החדשני של הנגשת רפואה איכותית למטופלים בפריפריה באמצעות טלה-רפואה.
בנימוקי ועדת הפרס נכתב, " מתוך התפישה העקרונית, שאין להתפשר על איכות הטיפול הרפואי לאוכלוסייה בפריפריה, נהגתה היוזמה להנגיש שירותי רפואה מיוחדים ולשפר את איכות הטיפול הרפואי. במסגרת יוזמת 'טלה-רפואה' נוצר שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי שיבא לבין המרכז הרפואי פדה-פוריה. הדבר בא לידי ביטוי בישיבות צוות משותפות לגבי מטופלים, התייעצות ישירה של מטופל עם רופא, התייעצות עם רופא מומחה-על בתחום התמחות שלא קיים בפריפריה; התייעצות בין רופאים בזמן אמת, ובין מטופל לבין רופא בתחום התמחות מיוחד... התהליך שהתבצע עד כה מראה כי קיים שיפור באיכות הטיפול וקבלת מענה בזמן אמת. אחת מאבני היסוד של חזון הבריאות בישראל היא שיפור שירותי הבריאות לתושבי הפריפריה וצמצום הפערים בשירותי הרפואה בין המרכז לבין הפריפריה. פרויקט זה מיישם באופן ישיר יעד זה והוא נוגע בליבה של הנגשת שירותים רפואיים מתקדמים, מקצועיים וזמינים למאושפזים בכל חלקי הארץ. מדובר ברעיון פורץ דרך המשפיע באופן ישיר על המטופל, ומעלה את רמת האיכות והבטיחות בטיפול, תוך חיסכון במשאבים".

דני זוהר, מנהל מחלקת מערכות מידע אשר הציג את המיזם יחד עם ד"ר גליה ברקאי
מהמרכז הרפואי שיבא, תה"ש. ציין כי "מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בין בתי חולים. בשלב זה מתבצע בהצלחה פיילוט במחלקת ילדים והמשמעות היא שרופאי מחלקת הילדים במרכז הרפואי פדה-פוריה יכולים להעביר פרטי תיק מטופל, כולל צילומים ובדיקות והמומחה בשיבא מתייחס ונותן ייעוץ במסגרת שיחה שמתקיימת בזמן אמת ובאותו יום. הרופא המייעץ אף מכניס לתיק את חוות הדעת שלו". 

ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ברך על ההישג המרשים ואמר, "חשוב לנו להדגיש לציבור שלנו שהעובדה שהמרכז הרפואי פדה-פוריה ממוקם בפריפריה אין משמעה טיפול רפואי פחות טוב, להיפך. אנחנו מחויבים למצוינות ונמשיך לפעול כדי לשפר ולהוסיף שירותים לרווחת תושבי האזור".