הכל נשאר במשפחה

תוך חודש עברו אם ובנה, תושבי עין קיניה שברמת הגולן ניתוח מעקפים, ביחידה לניתוחי לב וחזה שבמערך הלב של המרכז הרפואי פדה-פוריה.

במהלך פברואר, האנא שמיט (69) תושבת עין קיניה שברמת הגולן, עברה ניתוח לב, ביחידה לניתוחי לב וחזה שבמערך הקרדיו ווסקולארי  של המרכז הרפואי פדה-פוריה. בשל ההיסטוריה המשפחתית נשלח בנה של האנא, נעים שמיט  (47) לבדיקת מאמץ. אלא שבמהלך הבדיקה, הוא הועבר בדחיפות לצנתור. בצנתור התברר שנעים סובל משלושה עורקים חסומים. וכך, בתחילת מרץ ולהפתעתו, עבר גם נעים, ניתוח לב .
"הכל היה תקין, לא חשדתי אפילו שיש לי בעיה, לא סבלתי מכאבים, אבל למזלי בעקבות ניתוח הלב של אמא הרופא שלח אותי גם לעשות בדיקת מאמץ. הבנתי שהיה לי מזל גדול, שלא הגעתי אחרי התקף לב...אני ליוויתי את אמא שלי בביה"ח ובניתוח, לא האמנתי שאני אעבור את אותו ניתוח חודש אחריה".

ד"ר ארז קכל, מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה, אשר ניתח את האם ואת בנה בהפרש של חודש בין שני הניתוחים מסביר, " אחד הגורמים העיקריים למחלת לב איסכמית של העורקים הכליליים הוא גורם התורשה. בצירוף מקרים נדיר המחלה התגלתה בהפרש זמנים כל כך קצר גם אצל האנא וגם אצל נעים בנה. כשנעים הגיע למחלקה לפני הניתוח הייתי משוכנע שבא עם אמו לביקורת שגרתית אחרי הניתוח שלה. כששוחחנו התברר שגם הוא  זקוק לניתוח מעקפים.

נעים עבר ניתוח מעקפים שעבר בצורה טובה מאוד הוא  שוחרר לביתו ארבעה ימים אחרי הניתוח. כשבועיים לאחר מכן הגיעו נעים יחד לביקורת במחלקה הקרדיולוגית, שניהם מציינים שהם מרגישים טוב וחזרו לשגרת החיים.