צוות המרכז הרפואי בפעילות עם חולי פרקינסון

שתוף פעולה חדש- צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה החל להעביר הרצאות במגוון נושאי רפואה ואיכות חיים, לחברי הסניף שנפתח לאחרונה, של עמותת פרקינסון ישראל בטבריה.

סיגל אבינועם, אחות בכירה במרפאות חוץ העבירה בחודש מרץ, הרצאה מיוחדת לחברי מועדון חולי פרקינסון , סניף טבריה. ההרצאה בנושא "פעילות גופנית בגיל השלישי ויתרונותיה", כללה גם תרגול והדגמה והמשתתפים הביעו עניין, שאלו שאלות ושיתפו בפעילות שהם עושים.

סיגל אבינועם פתחה והדגישה, "פעילות גופנית גם אם היא מועטה,  חשובה מאד. פעילות גופנית סדירה מסייעת לשיפור תפקוד מערכות הלב, סיוע באיזון לחץ דם, חיזוק השרירים והעצמות, ולא פחות חשוב – שיפור התחושה ומצב הרוח ויכולת התפקוד היומיומית". 

ציון אזרד, אשר הקים את סניף טבריה של עמותת הפרקינסון בישראל, ציין כי "הצטרפו אלינו חברים מהגליל התחתון, צפת, הגליל העליון, רמת הגולן, עמק הירדן ועוד. הקבוצה אמנם קטנה אבל מאד מעורבת ומתעניינת. אנחנו נפגשים כל שבוע בימי שני, להרצאות, פעילות גופנית, וסדנאות . אני מברך על החיבור  עם המרכז הרפואי פדה-פוריה ומקווה שביחד נוכל להרחיב את הקבוצה ולהביא לכאן עוד חברים מכל אזור הגליל".

מיה צבן, הממונה על קשרי קהילה במרכז הרפואי פדה-פוריה סיכמה, "זו יוזמה מבורכת, חשוב שחולי פרקינסון מכל האזור ידעו על פעילות המועדון וישתתפו. אין ספק שהמפגשים יכולים להעשיר, להקל על ההתמודדות עם המחלה, לשפר את ההרגשה ואת מצב הרוח ".