ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי ביום בריאות בסב יום

מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי פדה-פוריה, ענת רוזנבלום, היתה המרצה המרכזית ביום בריאות, שהתקיים ב"סב יום" של המועצה האזורית עמק יזרעאל.

בהמשך לשיתוף הפעולה הפורה של המרכז הרפואי פדה- פוריה עם מרכז היום - "סב-יום", של המועצה האזורית עמק יזרעאל, השתתפה ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי, ביום הבריאות שהתקיים בסב יום ב8.3.18 . כ50 משתתפים הגיעו להרצאה שעסקה בנושא, ניהול קונפליקטים במשפחה.

ענת רוזנבלום פתחה ותארה סיטואציות יומיומיות בחיי המשפחה שבהן יש קשיים בתקשורת ופער בין תקשורת לעומתית (מלשון עימות) למול תקשורת שיתופית. "כל אחד מאיתנו צריך להתבונן פנימה אל עצמו ואל משפחתו ולנסות לראות איפה הוא לעומתי ואיפה הוא שיתופי, שיתוף פעולה מייצר שיתוף פעולה ואילו תחרות מייצרת תחרות "

בהמשך ענת שוחחה על מתיחויות ועימותים מוכרים לקראת החג, "איפה אתם בסדר? אצל המשפחה של הבעל? של האישה? המתיחויות האלה לא פוסחות על אף משפחה....אנחנו ההורים גורם 'מלהק' , מלשון להקה, כי חשוב לנו לאסוף את כל המשפחה"

ענת חזרה והמליצה לנסות ולהבין ולהקשיב לצד השני, "בתורה כתוב "ונתנו", תזכור שאם אתה חוסם, תקבל בחזרה חסימה, אם אתה נותן אפשרות - תקבל אפשרות. הטבע שלנו הוא לתקוף, אבל אם ניתן לטבע שלנו לנהל אותנו, אנחנו נצא מופסדים. הכלי שלי לכם הוא לתכנן את התגובה, ולעצור את עצמכם מלהגיב אינסטנקטיבית. , לספור עד שלוש, ולהתאמן בלרסן את האינסטינקט..."

לסיכום ענת רוזנבלום ברכה את המשתתפים ואמרה, "בכל קונפליקט תשאלו את עצמכם מה אני יכול לתרום לאחר כדי שהוא ירגיש יותר טוב ומה תרומתי לסיטואציה הלא טובה. אני מאחלת לכם חג של חירות וחירות פנימית, שתוכלו להגיד מה שאתם רוצים ותתקבלו בברכה".

סיגל אהרון, רכזת קידום בריאות ומתנדביםבעמותת ותיקי עמק יזרעאל, הודתה לענת על ההרצאה המרתקת "המשתתפים גילו עניין רב, שיתפו בנושאים וקונפליקטים איתם הם מתמודדים במשפחה שלהם,ואף שאלו הרבה שאלות, יצאנו מההרצאה עם הרבה חומר למחשבה. אני שמחה על העניין וההיענות נשמח להמשיך בפעילות משותפת עם המרכז הרפואי."