סדנת החייאה לכתת ותיקים בטבריה

מדריכי ההחייאה של המרכז הרפואי פדה פוריה, העבירו לכתת הוותיקים באולפנית טבריה, סדנא מיוחדת לעזרה ראשונה והחייאה במקרים של דום לב.

מדריכי ההחייאה של המרכז הרפואי פדה פוריה, עיסאם מנסור וקאסם מסאלחה העבירו בסוף החודש לכתת הוותיקים, בטבריה, סדנא מיוחדת לעזרה ראשונה והחייאה במקרים של דום לב .המפגש הוא חלק מסדרה של סדנאות והרצאות אותם מעבירים חברי צוות המרכז הרפואי בנושאי בריאות ורפואה כחלק מפעילות העשרה וקידום בריאות לבני הגיל השלישי בקהילה.

עיסאם מנסור וקאסם מסאלחה, אחים בכירים ומדריכי החייאה במרכז הרפואי, העבירו ל30 החברים בכתת הוותיקים, במשך כשלוש שעות,כללים והדרכה בסיסית המסייעת להצלת חיים במקרה של דום לב. "לאדם הראשון שמגיע אל מחוסר ההכרה יש את התפקיד הכי חשוב . הפעולות שהוא יעשה יקבעו אם לאותו אדם שעבר דום לב יש סיכוי לשרוד. כל אחד יכול להציל חיים ואנחנו פה כדי לתת לכם את הכלים להציל חיים " בדברים אלה פתח עיסאם מנסור את סדנת ההחייאה.

המדריכים אף הציגו למשתתפים את הדפיברילטורהאוטומטי (AED ) - מכשיר פשוט לשימוש המבוסס על טכנולוגיית מחשב אשר מתוכננת לנתח את קצב הלב, ואז לייעץ אם הלם חשמלי הינו נחוץ. קאסם מסאלחה הדגיש כי המכשיר מתוכנן לשימוש על ידי אנשים שאין להם הכשרה, "מעבר לכך שהמכשיר נותן תוך כדי שימוש הנחיות פשוטות לתפעול בשפות שונות, הוא מוגבל כך שיאפשר לתת שוק חשמלי רק במקרה שמצריך זאת. לכן, אנשים עם ידע בסיסי יכולים להציל חיים. פעולה מידית של עובר אורח יכולה להכפיל ואפילו לשלש את סיכויי ההישרדות של נפגע הסובל מדום לב"

אלי ללוש, אשר מרכז את פעילות כתת הוותיקים אמר לאחר הסדנא"הסדנא הייתה מרתקת, המידע היה מאד חיוני ופרקטי, ולחברי הקבוצה היו הרבה שאלות למדריכים . אנחנו מודים למדריכים ומברכים על שתוף הפעולה עם המרכז הרפואי פדה-פוריה ".

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה ציינהכי שתוף הפעולה עם כתת הוותיקים בטבריה שהחל ב2018 חשוב ומבורך , "צוות המרכז הרפואי מגיע למגוון של מסגרות ומועדונים לגיל השלישי בכל האזור, המשוב מהקבוצות הללו הוא יוצא מן הכלל והמרצים שלנו מקבלים המון סיפוק מהמפגש עם הקהילה ומההתלהבות שלהם לשמוע וללמוד על הנושאים הבריאותיים השונים".