לזכר מורן, יום התנדבות במרכז הרפואי פדה פוריה

במרכז הרפואי פדה-פוריה התקיים הטקס ויום התנדבות השנתי, לזכרו של מורן כהן ז"ל.

ביום ראשון,11.3.18 , התקיים טקס ויום ההתנדבות לזכרו של מורן כהן, במרכז הרפואי פדה-פוריה. במסגרת היום המיוחד אשר מצוין במרכז הרפואי מזה אחת עשרה שנים , השתתפו תלמידי בר\בת מצווה מביה"ס "מול גלעד", מקבוץ אשדות יעקב איחוד, בני משפחת כהן וחברים של המשפחה, עידן גרינבאום, ראש המועצה האזורית עמק הירדן, הנהלת המרכז הרפואי ועובדים, בטקס מרגש לזכרו של מורן.

סמ"ר מורן כהן ז"ל , נהרג בעת ששירת כלוחם וחובש קרבי בסיירת הצנחנים, במהלך מלחמת לבנון השנייה. שנה לאחר המלחמה, יזמה דגנית ארזי, המחנכת של מורןבבית הספר "מול גלעד", בשיתוף עם הוריו ועם הנהלת המרכז הרפואי, פעילות התנדבותית של התלמידים במסגרת שנת המצוות.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח את הטקס וסיפר על הקשר החם והמיוחד שנרקם עם הוריו של מורן, " ניצה ושמוליק, בני משפחה יקרים, זכות גדולה נפלה בחלקנו, להנציח את זכרו של מורן, כאן במרכז הרפואי, במפעל ההנצחה המרגש שיזמתם. חיבור של זכר השכול והזיכרון, לחיים ולאופטימיות. האנרגיות החיוביות ממאות שיחי המורן הנטועים ופורחים ברחבי המרכז הרפואי, מוקרנות על כול מבקר, בן משפחה או מטופל הנכנס בשערינו, ועל כך תודה. תודה על החברות האמיצה, ההולכת ומתעצמת עם השנים, שמהווה לנו מצפן ומסייעת להעריך את קדושת החיים, את המהות ותכלית העשייה שלנו."

עידן גרינבאום, ראש המועצה האזורית עמק הירדן, בן קיבוץ אשדות יעקב איחוד וידיד המשפחה,
אמר " אני מודה למשפחה ולביה"ח על החיבור הזה והשותפות שנמשכת שנים ומהווה עדות לקשר המשמעותי והבלתי ניתן להתרה בין ביה"ח שלנו לבין התושבים שחיים כאן. מחמם את הלב לראות את הקשר החם ממשיך ומעמיק... המסר שלי לכם התלמידים בשנת המצווה הוא הערך העצום של התרומה והנתינה... כל אחד מכם במקום שלו צריך לחשוב איך הוא יכול לעשות למען האחר ולמען הסביבה שאנו חיים בה. הפעילות שלכם היום היא תרומה חשובה לשיפור איכות החיים שלנו וחזות בית החולים שלנו ".

שמוליק, אביו של מורן, אמר, "בעוד ששה שבועות נציין את יום הולדתו ה33 של מורן, אבל הוא נשאר בן 21 לנצח וכך ילוו אותנו הכאב והעצב האינסופיים... בסוף יב' מורן התנדב לשנת שירות בפנימיית נווה הדסה. השנה הזו תרמה לו הרבה הוא התבגר והפך מחניך בעצמו למודל חיקוי והערצה לחניכים. קומונה מתנדבי שנת השירות של 2017 שמעו על מורן ועל פעילותו המיוחדת בשנה בה התנדב בפנימיה והחליטו להקים גן זיכרון ופינת הנצחה לזכר מורן. נציגים של הקומונה נמצאים איתנו כאן. אנחנו המשפחה התרגשנו ונפעמנו מהפרויקט המרגש הזה... אנו מודים לכל השותפים למיזם הזה החל מתלמידי ביה"ס, דרך המורים וצוות ביה"ס ועד לעובדי ביה"ח והנהלת המרכז הרפואי".

בתום הטקס חנה סיידא, מנהלת המשק, ליוותה את התלמידים בפעילות התנדבותית שכללה איסוף פסולת ונטיעת 100 שתילי מורן בשטח המרכז הרפואי .