ערב הכרות עם האגף לאם וליילוד

נשות קהילת קרלין בטבריה, הגיעו לערב מיוחד של מפגש והכרות עם צוות האגף לאם וליילוד ומועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה.

כ100 מנשות קהילת קרלין בטבריה, הגיעו ביום שלישי,כח' בשבט, 13.2.18 לערב הכרות מיוחד שארגנו מועדון היולדות בייבי סטארט והאגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה, . במפגש השתתפו מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ד"ר ארז און, פרופ' משה בן עמי מנהל האגף לאם וליילוד, מירב מאיר, סגנית אחות אחראית, חדר לידה, אורה זילברמן, אחות אחראית, מחלקת יולדות, ואילנית ווטרסון אחות מחלקת ילודים. הצוות הציג למשתתפות את ההתאמות והשיפורים שנעשו בשנה האחרונה, באגף לאם וליילוד במטרה לשפר את השירות ולתת מענה מלא לנשים מהמגזר החרדי.

מירב מאיר, סגנית אחות אחראית, חדר לידה, הציגה את תהליך הקבלה של היולדת, שתחילתו במיון יולדות ועד תהליך הלידה בחדר הלידה. אורה זילברמן, אחות אחראית מחלקת יולדות, סיפרה על המהפך שנעשה במחלקת יולדות, היצע הארוחות טריות בהכשר העדה החרדית , היערכות הצוות במחלקה לפני כניסת שבת : שעוני שבת, תאורה ודלתות, פלטת שבת, הדלקת נרות, סל מצרכים של מפעל חסד הכולל פריטים לשם עריכת קידוש בערב שישי , הבדלה ועוד. פרופ' בן עמי ציין כי יש רגישות לנושא השבת ובמקרים בהם לא נשקפת סכנת חיים, פעולת ההחתמה על טפסים נדחית למוצאי שבת. כמו כן יולדת שמשוחררת בשבת, יכולה להישאר במחלקה, עד לצאת השבת. בהמשך לכך, אילנית ווטרסון, אחות ילודים, הסבירה מה ההבדל בין "ביות מלא" ל"ביות חלקי" והוסיפה פרטים על הטיפול ביילוד במחלקה, בתשובה לשאלות, אילנית ציינה שבשבת ניתן לנטרל את מכשיר הבייבי סנס.

לסיום , רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט, הציגה את פעילות המועדון ובכלל זה מגוון ההרצאות והסיורים, קורסי הכנה ללידה לנשים בלבד. המשתתפות אף קיבלו שי מפנק מתנת מועדון בייבי סטארט.

כבי שניידר, אשר ארגנה את הערב, סיכמה " שמחנו מאד לפגוש את צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה אשר נתנו מידע רב בנושא התאמתו של ביה"ח לצרכי המגזר החרדי ולנשות הקהילה החרדית/חסידית.."