ח"כ סאלח סעד נרתם למען המרכז הרפואי פדה-פוריה

ח"כ סאלח סעד, הגיע ביום ראשון 25.2.18 לביקור הכרות וסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה ואמר, " אני נרתם למען המרכז הרפואי. זו משימה עליונה, למען כולנו, תושבי הפריפריה בצפון" .

ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) הגיע ביום ראשון25.2.18 , לביקור הכרות במרכז הרפואי פדה- פוריה. מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, פתח ואמר, "הפערים בבריאות בין הצפון למרכז בלתי נסבלים. המשימה שלקחנו על עצמנו היא לצמצם את הפער . האם זה אפשרי? התשובה היא חד משמעית- כן! " ד"ר און , הציג את בגאווה את תנופת הפיתוח של המערך הקרדיו- ווסקולארי " תוך זמן יחסית קצר, המערך הקרדיו- ווסקולארי שלנו ביסס את עצמו כמוביל בצפון, וכאחד המרכזים הרפואיים הטובים בארץ בניתוחי לב. אין פעולה שנעשית בתחום הזה כולל פעולות מורכבות מאד, שלא מבצעים אצלנו (למעט השתלות לב) . במהלך 2017 ביצענו יותר מ200 ניתוחי לב".

בהמשך תאר ד"ר און את השינוי שיביא הפרויקט הלאומי להקמת מרכז שיקום לצפון במרכז הרפואי, "מדובר בפרויקט שיצור שינוי חברתי וכלכלי בגליל ויפתח אפשרויות תעסוקה למאות עובדים. מרכז השיקום לצפוןיעמוד בסטנדרטים בין לאומיים, יכלול ציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם ויהווה מרכז מצוינות לשיקום בכל תחומי השיקום - שיקום ילדים, שיקום נוירולוגי, שיקום אורתופדי, שיקום גריאטרי ושיקום לב ונשימה. למען רווחתם ובריאותם של כלל תושבי הצפון".

ח"כ סעד אמר בתגובה, "מאד התרשמתי ואני מצדיע לכם על כל הפעילות והשירותים הרפואיים החדשים למען תושבי האזור. אנחנו נציגי הצפון חייבים לקחת את פרויקט הקמת מרכז שיקום לתושבי הצפון כמשימה עליונה, אני אסייע בגיוס התורמים ובכל דרך שניתן. אנחנו חייבים להביא את הנושא למודעות ציבורית כלל ארצית".

בחלקו השני של הביקור סייר ח"כ סעד במחלקה הקרדיולוגית, יחידה לטיפול נמרץ לב ויחידת הצנתורים, במלר"ד (מיון) ובביה"ח התת קרקעי לשעת חירום.