צוות המרכז הרפואי בשבוע בריאות לקשיש

צוות המרכז הרפואי פדה פורייה השתתפו בשבוע הבריאות במועדון הקשישים בטוראען.

צוות המרכז הרפואי השתתף בשבוע בריאות שהתקיים במועדון הקשישים בטוראען. מדי בוקר , במשך שלושה ימים, פתחו הקשישים במועדון את יום הפעילות בהרצאה בנושאי בריאות.

ביום שלישי, 17/10/2017 , ד"ר מוחמד עדוי, מנהל יחידת הראומטולוגיה במרכז הרפואי פדה- פוריה, הרצה לכ50 משתתפים על מחלות מפרקים בגיל השלישי . ד"ר עדוי סקר את כל מחלות המפרקיםבדגש על מחלותהגיל המבוגר כמו ראומטואיד ארטריטיס ,אוסטאוארטריטיס , מחלות גבישים, מחלות עצם ועוד . בחלקה השני של ההרצאה פרט ד"ר עדוי בנושא הטיפוליםהמתקדמים במחלות ראומטיותובכלל זה טיפולים ביולוגיים חדישים.

למחרת, ביום רביעי, נפתחה פעילות שבוע הבריאות בהרצאה של העו"ס מצוות השירות הסוציאלי של המרכז הרפואי, אמירה טאטור. ההרצאה ניתנה בנושא זכויות קשישים בגיל הפרישה: חוק סיעוד, החמרה במצב, העסקת עובד זר, מעבר לבית אבות, פעילות במרכזי יום לקשישים, כרטיס אזרח ותיק וזכויות נוספות.

את סבב ההרצאות המוצלח סגר ריזאק סרחאן, אח אחראי במחלקה פנימית א' שהרצה על בעיות לחץ דם וכיצד ניתן לשמור על אורח חיים בריא בגיל השלישי.

עדי עדוי, מנהל תכנית" עיר פעילה ובריאה" במועצה אשר יזם את הפעילות, ציין כי המשתתפים מאד התענינו בהרצאות השונות ושמחו על האפשרות לפגוש את צוות ביה"ח. מנהלת המרכז לקשיש " גיל הזהב", מרים זרעיני ציינה את הערכתה לשיתוף הפעולה עם המרכז הרפואי פדה-פוריה זה מספר שנים, להעלאת המודעות בקרב הגיל השלישי.

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה ציינה כי למרכז הרפואי קשר מיוחד עם הקהילה בטוראען, "אנו שמחים ומברכים על הפעילות החשובה לקידום בריאות בקרב הקהילה בטוראען, נפעל להמשך הפעילות ולהעמקת שתוף הפעולה"