יום עיון למתמחים

יום עיון ראשון במחקר, לרופאים המתמחים, התקיים במרכז הרפואי פדה פוריה. מנהל מכון המחקר, ד"ר אבי פרץ, " אני רואה ביום זה התחלה של מסורת למען המתמחים שלנו. יום מסוג זה יכול לפתח את החשיבה המדעית ולהקנות ידע וכלים להתמודדות טובה יותר עם עבודת מדעי היסוד"

ביום חמישי, 12.11.15 התקיים במרכז הרפואי פדה פוריה, יום עיון ראשון בנושא מחקר מדעי היסוד, לרופאים מתמחים. ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח את היום ואמר, " המתמחה נדרש לחזק את יכולות המחקר שלו מתוך תפיסה שרופא אידיאלי צריך לעסוק בשלושה תחומים מרכזיים: רפואה איכותית, אקדמיה, ומחקר. המטרה של מדעי היסוד היא להקנות לו את הכלים והסקרנות לעסוק במחקר. היום הזה שיהפוך למסורת במרכז הרפואי פדה פוריה, בא להדגיש את חשיבות המחקר כאחד מעמודי תווך המרכזיים עליהםנשען המרכז הרפואי "

ד"ר אבי פרץ , מנהל מכון המחקר ציין, " מאז שהוקמה מינהלת המחקר אנו פועלים רבות לקידום המחקר במרכז הרפואי, המטרה שלנו היא לסייע גם למתמחים שרוצים לבצע כאן את עבודת המחקר שלהם במדעי היסוד. אני רואה ביום זה התחלה של מסורת

למען המתמחים שלנו. יום מסוג זה יכול לפתח את החשיבה המדעית ולהקנות ידע וכלים להתמודדות טובה יותר עם עבודת מדעי היסוד"

את ההרצאה המרכזית למתמחים העביר יו"ר המועצה המדעית של הר"י ומנהל מחלקת ההרדמה בביה"ח סורוקה, פרופ' יורם שפירא, שנתן הסבר מקיף על המשמעות של עבודת מדעי היסוד וענה לשאלות רבות של המשתתפים "המאמר הראשון שכתבתי בחיי, היה מהסטאז' שלי כאן במרכז הרפואי פדה פוריה, פרסמתי תקציר מקרה בעקבות טיפול שלנו במחלקת ילדים בילד שנדבק בקרציה (זה היה בשנות ה70') ...אם תמצאו מחקר שקרוב לליבכם ומעניין אתכם, אתם תיהנו גם מתהליך הכתיבה , מחקר במדעי היסוד הוא הזדמנות,ששה חודשים במשרה מלאה שאתם יכולים להקדיש ללימוד ומחקר"