סדנת החייאה לפעוטות בנצרת עלית

מדריכות ההחייאה של המרכז הרפואי פדה פוריה העבירו סדנא מיוחדת להחייאת פעוטות במועדון הצעירים הדתיים בנצרת עלית. המשתתפות ברכו על ההזדמנות לקבל כלים חשובים להצלת חיי ילדיהם.

ביום שני, 9.11.15 התקיימה במועדון הקהילתי משפחתי של הגרעין התורני-ציוני בנצרת עלית סדנאלהחייאה לפעוטות אותה ארגנו במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה בשיתוף פעולה עם רחלמאירה סיאני מנהלת המועדון ועירית נצרת עלית. את הסדנא העבירו גלית דוד אחות אחראית במחלקת ילדים ותמי אזולאי סגנית אחות אחראית במחלקה, שתיהן מדריכות החייאות מוסמכות לפעוטות. גלית הסבירה, " כיום ההבנה היא שהחייאת פעוטותהיא ידע שחשוב שיהיה לכל הורה.באמצעות לימוד ותרגול כמה כללים פשוטים, ניתן להציל חיים. אנחנו כאן כדי לתת לאימהות כלים וידע להתמודדות טובה יותר - במיוחד אימהות צעירות , ובמיוחד במצבי חירום הדורשים התערבות מיידית" . במשך כשעתיים העבירו גלית ותמי הדרכה וכללים בדגש על מניעת מצבים מסוכנים ובהמשך אף תרגלו עם הנשיםבעזרת בובות החייאה את הפעולות אותן יש לעשות במקרה של חנק.

רחל מאירה סיאני , מנהלת המועדון אמרה בתום הסדנא, " זה מבורך שהמרכז הרפואי פדה פוריה עושה את המאמץ הזה למען הקהילה, האימהות אמרו שנושא זה מאד חשוב להן. אם הן ידעו מה לעשות ויהיו להן הכלים הנכונים, אז בזמן אמת, הן לא יהיו חסרות אונים. יש לנו אחריות גדולה על הילדים שלנו ועל הילדים שאנחנו מטפלות בהם , ולכן סדנא כזו היא הכרחית "

הפעילות בנצרת עלית היא במסגרת שיתוף הפעולה המוצלח עם עירית נצרת עלית ובהובלתה של סבטה שלייב מקדמת הבריאות בעיר.