שפעת! מדוע חשוב להתחסן ?

חיסון השפעת יעיל ב70%-90% למחוסנים מתחת לגיל 65 . ובעיקר, מוריד את התמותה מהמחלה ב 80% ! בנוסף ב 50%-60% מהמקרים החיסון יעיל במניעת אשפוזים כתוצאה מהסתבכות המחלה. את הנתונים האלה מסרה קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה פוריה בהרצאה על השפעת לחברי מועדון הותיקים בכפר תבור.

כ20 מחברי מועדון "אביב" , מועדון הגימלאים בכפר תבור הגיעו ביום שלישי, 27.10.15 להרצאה בנושא "מחלת השפעת , מדוע חשוב להתחסן? " אותה העבירה קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית של המרכז הרפואי פדה פוריה. בפתח הדברים קוזיתא שאלה את המשתתפים כמה מהם התחסנו נגד השפעת, כשהתברר שכ70% כבר התחסנו היא אמרה, "אני מאמינה שאחרי ההרצאה הזו נצליח לשכנע גם את אלה שעדיין לא התחסנו לגשת ולקבל חיסון. למענם ולמען הסובבים אותם" .

קוזיתא ליבאי ציינה כי החיסון מונע תחלואה בשפעת, מונע את התפשטות המחלה, או במקרה של מי שנדבק, מונע את הסתבכות המחלה. והמספרים מדברים בעד עצמם, חיסון השפעת יעיל ב70%-90% למחוסנים מתחת לגיל 65 . ובעיקר, מוריד את התמותה מהמחלה ב 80% ! בנוסף ב 50%-60% מהמקרים החיסון יעיל במניעת אשפוזים כתוצאה מהסתבכות המחלה."ככל שנחסן יותר, מספר החולים יפחת, מאחר ומי שלא מתחסן חושףגם את בני משפחתו והאנשים שסביבו" .

אירית, אחת המשתתפות אמרה בתום ההרצאה, "היה ממש מרתק, אני מאד מתעניינת בכלל בנושאי בריאות" ואילו עופרה הוסיפה, "תמיד טוב לרענן את המידע ולהוסיף ידע במיוחד כשמדובר בבריאות שלנו"

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה ציינה כי זו ההרצאה הראשונה בסדרת הרצאות בנושאי בריאות אותן יעבירו אנשי צוות המרכז הרפואי פדה פוריה כחלק מפעילות המרכז הרפואי למען הקהילה ובשיתוף מתנ"ס כפר תבור ורכזת מועדון "אביב" , שגית קריב.