חודש המודעות לסרטן השד במרכז הרפואי פדה, פוריה

במרכז הרפואי פדה פוריה ציינו בחודש אוקטובר את חודש המודעות לסרטן השד. עובדות המרכז הרפואי הוזמנו להגיע לבדיקות במרפאת השד, בנוסף הוזמנו העובדים להרצאה המרתקת של רחל אמיתי שחלתה פעמיים בסרטן השד והחלימה.

חודש אוקטובר מוקדש ברחבי העולם להעלאת המודעות לסרטן השד.גם השנה, לרגל חודש המודעות יזמה יו"ר הועדה לקידום בריאות, אילנה אהרון,בשיתוף פעולה עם מרפאת השד, ומרפאות חוץבמרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה,שלושהימי בדיקה מיוחדים במטרה לעודד ולדרבן את עובדות המרכז הרפואי להגיע ולהיבדק .
היוזמה זכתה להצלחה ניכרת , בתאריכים שפורסמו מראש ובתיאום עם לבנה ברנשטיין , אחות מתאמת בריאות השד, הגיעו עשרות עובדות כדי להיבדק.

ביום שני, 26.10.15הוזמנו העובדים להרצאה מיוחדת של רחל אמיתי (71), מקיבוץ אשדות יעקבאיחוד. רחל חלתה פעמיים בסרטן השד, בפעם הראשונה לפני 27 שנים ובפעם השנייה לפני 11 שנים, היא התמודדה עם המחלה והחלימה "צריך לשמוח במה שיש לנו ולהאמין שאנחנו יכולים. גם כשהיה לי מאד קשה, גם כשהסרטן חזר בפעם השנייה אמרתי -אתה לא תנצח אותי , אני אנצח אותך".

ד"ר משה זילברמן, מנהל שירות השד , אמר בתום ההרצאה, "רחל גילתה את הסרטן בשד בפעם הראשונה, לכן חשוב מאד לכל אחת ללמוד לבדוק את עצמה. אתן מכירות את הגוף שלכן הכי טוב . מרבית הגילויים של סרטן השד הם גלויים עצמיים" .

לבנה ברנשטיין, אחות מתאמת בריאות השד, סיכמה ואמרה, "רחל היא סמל ודוגמא לכל הנשים, אסור להרים ידים או לוותר, אפשר וצריך להתמודד . היא התמודדה והיום היא מאושרת, בריאה ופעילה באינספור פעילויות ומסגרות"