לראשונה תיקון מסתם מיטראלי בצנתור

המערך הקרדיו ווסקולארי במרכז הרפואי פדה פוריה ממשיך להתקדם בצעדי ענק ולהוסיף עוד פעולות ופרוצדורות מתקדמות. לראשונה בוצעה פרוצדורה מאד מורכבת של תיקון מסתם מיטראלי , בגישה מילעורית וללא ניתוח.

במערך הקרדיו ווסקולארי שבמרכז הרפואי פדה, פוריה בוצעה ביום שני, 19.10.15 לראשונה, פרוצדורה מורכבת של תיקון המסתם המיטראלי , זאת ללא ניתוח .
ד"ר פביו קוזניץ, מנהל יחידת הצנתורים מסביר, "התיקון שעשינו היום נעשה בגישה המילעורית, כלומר, מבלי לפתוח את בית החזה. פעם היו עושים פעולה מורכבת כזו רק בניתוח. כשמדובר בחולה שניתוח עבורו זה סיכון - הגישה החדשנית הזו היא האופציה היחידה " . ד"ר קוזניץ מוסיף בגאווה, שרק מספר קטן של בתי חולים בארץ מבצעים את הפרוצדורה . הפעולה הייתה משותפת ליחידת הצנתורים וליחידת האקו בראשות ד"ר קרסובשיתוף הצוותהטכני והסיעודי של יחידת הצנתורים. "המערך הקרדיו ווסקולארי של המרכז הרפואי פדה פוריה הוא אחד מתוך שמונה מרכזים רפואיים בארץ שמבצעים תיקון מסתם בצנתור" .

פרופ' עופר אמיר, מנהל המערך הקרדיו ווסקולארי מדגיש שהוספת השירות התאפשרה הודות להצטרפותו של ד"ר דיוויד מירקין, מומחהבתחום התערבויות במחלות לב מבניות ומולדות."העובדה שאנחנו יכולים לשלב יחידת ניתוחי לב דינאמית ופעילה ברמה הכי גבוהה יחד עם הצטרפותו של ד"ר דיוויד מירקין וצוות הצנתורים המוכשר שלנו בראשותו של ד"ר קוזניץ, מאפשרת לנו להציע את כל הפתרונות הצינתוריים ולו המורכבים ביותר. ומאפשרת לנו קצב התקדמות מהיר מאד"

פנקס אברהם, בן 84 מקיבוץ אשדות יעקב מאוחד הוא המטופל הראשון שעבר את הפרוצדורה במרכז הרפואי פדה פוריה. ד"ר דיוויד מירקין, ציין כי "מדובר במטופל עם בעיות מורכבות וסיכון גבוה לניתוח, שסבל ממסתם דולף במצב קשה. היינו חייבים לתת לו מענה ולסייע . בצענו תיקון של המסתם תוך כדי צנתור, והתוצאה מצוינת. עכשיו אברהם יוכל לנשום הרבה יותר טוב, אנחנו מצפים לשיפור במצב של קוצר הנשימה ושיפור בתפקוד הכלייתי"

כשלוש שעות לאחר הפרוצדורה, אברהם פנקס מחייך במיטתו ואומר , "עכשיו אני מרגיש טוב מאד. לפני כן היה לי ממש קשה לנשום, לא יכולתי ללכת או לצאת מהבית. אני מחכה כבר שאוכל לצאת ולהתאוורר"