לא מחכים – מתחסנים!

מבצע חיסוני השפעת החל. במרכז הרפואי פדה פוריה פתחו ב13 באוקטובר את מבצע החיסונים השנתי , למעלה מ140 מעובדי המרכז הרפואי חוסנו ביום הראשון.

ביום שלישי, 13.10.15 החל במרכז הרפואי פדה פוריה , מבצע החיסונים השנתי נגד השפעת. מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און התלווה בבוקר לאילנה אהרון אחראית המרפאה לבריאות העובדים, וקוזיתא ליבאי המפקחתהאפידמיולוגית אשר החלו לחסן בקצב מהיר את צוות העובדים. התחנה הראשונה היתה צוות המכון האונקולוגי.ד"ר און ציין כי חשוב לקבל את החיסון מוקדם ככל האפשר, בהתאם להנחיות משרד הבריאות." אנחנו עוברים במחלקות ומדרבנים את הצוות ובמיוחד את אלה שמטפלים בחולים להקדים ולהתחסן. מדי שנה אנחנו מגיעים לאחוז מתחסנים גבוה מאד בהשוואה לבתי החולים האחרים, אני בטוחשגם השנה המרכז הרפואי פדה, פוריה יוביל באחוז המתחסנים הגבוה מקרב העובדים. "

קוזיתא ליבאי הוסיפה," נגיפי שפעת נישאים באוויר בתוך טיפות זעירות, הניתזות כתוצאה משיעול, עיטוש, או אפילו תוך כדי דיבור של אדם החולה בשפעת. הטיפות יכולות להישאף במישרין, או להיקלט מחפצים כמו ידית הדלת, מקלדת המחשב, ולעבור במגע אל עבר העיניים, האף או הפה. לכן אנחנו ממשיכים להדגיש את חשיבות ההקפדה על היגיינה וחיטוי הידיים. לחיסון נגד שפעתחשיבות גדולה במניעת המחלה או בהפחתת משך המחלה והופעת הסיבוכים. חיסון עשוי לצמצם את ההדבקה וכך למנוע התפרצויות "

יש לציין כי נדרש לקבל חיסון נגד שפעת מדי שנה, מאחר ורמת הנוגדנים בגוףיורדת לאחר 6 חודשים, בנוסף בכל שנה יש נגיף חדש הגורם למחלה. החסינות מתפתחת תוך שבועיים ממתן החיסון, לכן חשוב להקדים ולהתחסן.

כאמור, ביום הראשון למבצע החיסונים חוסנו למעלה מ140 עובדים,ב2014 נרשמה עליה משמעותית באחוז המתחסנים מקרב עובדי המרכז הרפואי ובהנהלת המרכז הרפואי מצפים שמגמת העלייה תמשך גם השנה.