3 חדרי ניתוח חדשים למרכז הרפואי פדה פוריה

"אני הולך לשים את פוריה על המפה" אמר סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן, בטקס השקת מכון ה MRI שהתקיים ביום שני, 10.8.15 במרכז הרפואי פדה פוריה. בטקס הבטיח הרב ליצמן כי תוך שנה יבנו במרכז הרפואי 3 חדרי ניתוח חדשים.

"אני הולך לשים את פוריה על המפה" אמר סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן,

בטקס חגיגי להשקת מכון הMRI המשוכלל במרכז הרפואי פדה פוריה.ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה אשר פתח את הטקס אמר, " בזכות חזונו ופעילותו של סגן שר הבריאות, חה"כ הרב ליצמן, אנו עדים לתחילתו של שינוי. בגליל לא הייתה מחלקה לניתוחי לב, עד לפני 4 חודשים. נכון להיום, למעלה מ 40 מתושבי האזור כבר עברו כאן במערך הקרדיו ווסקולארי, ניתוחי לב פתוח מצילי חיים. בגליל המזרחי והגולן, לא היה מכשיר MRI כלל. המציאות הזאת השתנתה, וכעת מכשיר ה MRI במרכז הרפואי, הראשון באזור, פועל ומשרת את האוכלוסייה שלנו, כאן בבית. בצענו עד כה מאות בדיקות, לרווחת תושבי האזור, במקצועיות ובאיכות גבוהה". ד"ר און פנה לסגן השר באומרו , " אנחנו חייבים להשתפר בקיצור זמני ההמתנה לניתוחים, שאינם עומדים בדרישת הציבור, ובנורמות המקובלות, בשל מחסור בחדרי ניתוח. חסר המהווה צוואר בקבוק בהתפתחות המרכז הרפואי. "

סגן השר ליצמן נענה לבקשתו של מנהל המרכז הרפואי ואמר " אני שמח כשאני בא לכאן,אני אמרתי ואני אומר שוב, אצלי קודם הפריפריה. אני מתחייב על שלושה חדרי ניתוח חדשים שיקצרו את התורים הארוכים וההמתנה של מטופלים לניתוחים, לרווחת תושבי האזור כולו " סגן השר ליצמן אף פנה ליאיר אסרף, סמנכ"ל אגף תכנון תקצוב ותמחור במשרד הבריאות וליהודה רון,סמנכ"ל אגף תכנון בינוי ופיתוח מוסדות רפואה . וביקש לוחות זמנים להנעת הפרוייקט שעלות כ25 מליון ₪ תוך שנה.