ביקור הרב אקשטיין , נשיא הקרן לידידות

הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות הגיע ביום חמישי 30.7.15 לטקס במכון הMRI החדש במרכז הרפואי פדה פוריה ואמר, "אנחנו צריכים לעזור יותר לאזור הזה"

הרב יחיאל אקשטיין, נשיא ומייסד הקרן לידידות הגיע ביום חמישי, 30.7.15 לטקס במכון הMRI החדש במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה. הקרן לידידות שבראשה עומד הרב אקשטיין סייעה במימון הפרויקט החשוב בתרומה בסך 300,000 דולר.

בטקס השתתפו יוסי בן דוד, ראש העיר טבריה, מוטי דותן, ראש המועצה האזורית גליל תחתון, זהרה דוידאי יו"ר עמותת ידידי ביה"ח , חברי הנהלת המרכז הרפואי ועובדיו, חברי עמותת הידידים ואורחים נוספים.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח את הטקס ואמר, "בישראל של 2015 יש פערים משמעותיים בבריאות בין הפריפריה למרכז. פערים המתבטאים בתחלואה גבוהה יותר , מגוון שרותי רפואה נמוך יותר ופערים בזמינות ונגישות של שרותי רפואה לתושבי הפריפריה. עד לפני 3 חודשים לא היתה בגליל מחלקה לניתוחי לב וחזה , מאז שפתחנו את המחלקה החדשה במערך הקרדיו-ווסקולארי שלנו נותחו כבר למעלה מ40 מתושבי האזור , ניתוחי לב פתוח, מצילי חיים! ... שעור מכשירי הMRI בישראל היה 3.1 למליון תושבים בעוד שבמדינות הOECD הוא עומד על ממוצע של 13.1 למליון תושבים. פער עצום! אנחנו בגליל התחתון בכלל לא נכללנו בסטטיסטיקה הזו , כי לא היה לנו מכשיר כלל. אני שמח שהמציאות הזו השתנתה, הודות לסיוע של הקרן לידידות, כעת מכשיר הMRI משרת את התושבים שלנו, כאן בבית , בצענו עד כה עשרות בדיקות במקצועיות ובאיכות גבוהה" .

יוסי בן דוד, ברך בשם ראשי הרשויות ואמר, "אני נרגש שהגעתם לכאן, אני יודע כמה הידידות הזו משמעותית עבורנו. הפערים בין שרותי הרפואה בצפון ובמרכז גדולים, המזל הגדול הוא ההון האנושי המדהים שיש כאן במרכז הרפואי".

הרב אקשטיין אמר, " אני מודה לכם, זו זכות שניתנה לי ולקרן אותה הקמתי לפני שנים, לסייע לכם. אנחנו מאד מעריכים את מה שאתם, הצוות הרפואי כאן בפוריה עושים, מוסרים נפשכם למען הזולת... כשראיתי את המצב פה אחרי מלחמת לבנון השנייה באנו והתגייסנו ועזרנו לכל הצפון. אנחנו מתמקדים בפריפריה ואני חושב שאנחנו צריכים לעזור יותר לאזור הזה" .