עכשיו גם בפדה פוריה- החלפת מסתם בצנתור

לראשונה בוצעה במערך הקרדיו ווסקולארי שבמרכז הרפואי פדה פוריה, פרוצדורת TAVI- החלפת מסתם אורטאלי בלב באמצעות צנתור. "אני גאה לומר שהמערך הקרדיו ווסקולארי שלנו יכול היום לתת מענה לכל הצרכים ובכל התחומים ברמה הגבוהה ביותר" אמר מנהל יחידת הצנתורים, ד"ר קוזניץ.

"במצב בו המטופל סובל מהיצרות קשה במסתם האורטאלי, בדרך כלל מטפלים על ידי ניתוח החלפת המסתם. אבל כשמדובר במטופל מבוגר , שנמצא בסיכון מוגבר לניתוח, עדיפה פרוצדורת TAVI , שמאפשרת החלפת המסתם באמצעות צנתור" כך הסביר ד"ר פביו קוזניץ, מנהל יחידת הצנתורים במערך הקרדיו ווסקולארי שבמרכז הרפואי פדה פוריה.

לובוב פולנסקי , בת 82 , תושבת טבריה היא המטופלת הראשונה שעברה בהצלחה את הפרוצדורה. במשך תקופה ארוכה היא סבלה מקוצר נשימה במאמץ וכאבים בחזה. פחות משבוע לאחר שעברה את הפעולה בהצלחה פגשנו אותה במחלקה הקרדיולוגית, כשהיא לקראת שחרור מאשפוז ובדרך הביתה, כולה חיוכים."כשאמרו לי שאני צריכה לעבור את זה פחדתי מאד ורציתי לוותר , אבל כשפגשתי את ד"ר קוזניץ הרגשתי שאני בידים טובות. עכשיו אני מרגישה כמו חדש "

ד"ר קוזניץ מציין "עד עכשיו חולים שהזדקקו לפרוצדורההזוהזה נאלצו לבצע את הפעולה רחוק מקום מגוריהם, אני שמח לבשר שעכשיו אנחנו יכולים לתת להם מענה מלא. חשוב לציין שפרוצדורת TAVI ניתן לבצע רק במרכז רפואי שיש בו מחלקת ניתוח לב כפי שיש כעת בפוריה. ביצענו כבר מספר פרוצדורות בהצלחה רבה, ואנחנו כאן עבור כל חולה שיזדקק לטיפול הזה. אני גאה לומר שהמערך הקרדיו ווסקולארי שלנו יכול היום לתת מענה לכל הצרכים ובכל התחומים ברמה הגבוהה ביותר"