סדנא- התעמלות בונה עצם

במסגרת פעילות קדום בריאות לעובדים, השתתפו עובדי המרכז הרפואי פדה פוריה בסדנא להתעמלות בונה עצם.

במסגרת פעילות הועדה לקדום בריאות במרכז הרפואי פדה פוריה, השתתפו עובדי המרכז הרפואי בסדנא מיוחדת בנושא התעמלות בונה עצם אותה העבירה סמדר אייל, מנהלת המרכז הארצי להתעמלות בונה עצם.

במפגש שהתקיים ביום שני, 13.7.15 , הסבירה סמדר אייל את חשיבותהפעילות הגופנית היומית, לחיזוק העצמות " מזה כ-26 שנים מפעיל המרכז קבוצות התעמלות בשיטת פעילות במעמס ובהתנגדות- "התעמלות בונה עצם", כמניעה וטיפול במחלת האוסטאופורוזיס- דלדול העצם, בה על פי הסטטיסטיקה אחת משלוש נשים תלקה במהלך חייה. נשים שיתחילו כבר בגיל צעיר, כנערות, לתרגל התעמלות בונה עצם יגיעו לגיל 50-60 עם עצמות חזקות. לכן חשוב להתחיל כמה שיותר מוקדם ולהקפיד לעשות תרגילים. בסדנא ובשיעורי התעמלות בונה עצם לומדות המשתתפות לרכוש כלים להתמודדות ומניעה במחלת דלדול העצם. " בהמשך סמדר הדגימה ותרגלה עם המשתתפים תרגילים שונים שניתן לבצע מדי יום במהלך יום העבודה, בבית תוך כדי בישול במטבח, או מול הטלביזיה.

בחלק השני של המפגששמעו המשתתפים הרצאה של ד"ר איתן לוי מומחה לנטורופתיה בנושא "חיים ללא כאבים בשיטת איזון תנועתי פונקציונאלי"

שלומית שמילוביץ', מהנהלת הסיעוד אמרה בתום הסדנא, "אהבתי את הרעיון של תרגילים במהלך היום ותוך כדי העבודה" מלכה אמר-מדמון רכזת האקרדיטציה במרכז הרפואי הוסיפה, "כשאני עושה ספורט אני רצה בישוב, כחלק מהתרגול אני הולכת לאחור , כמו שסמדר המליצה לעשות, זה מחזק מאד את שרירי הירך"