"לחיות בשלום עם הסוכרת"

"בישראל כ- 550,000 חולי סוכרת ועוד כ- 200,000 אנשים שאינם יודעים שהם חולים בסוכרת".לילך יעקב שביט, אחות מתאמת סוכרת במרכז הרפואי פדה, פוריה הרצתה לחברי מועדון הותיקים בישוב ציפורי על מחלת הסוכרת ואיך ניתן לחיות בשלום עם המחלה.

חברי מועדון הותיקים בציפורי התכנסו ביום שלישי 25.11.14, לשמוע הרצאה מפי לילך יעקב שביט אחות מתאמת סוכרת במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, בנושא מחלת הסוכרת, איך לחיות עם המחלה ולנהל אורח חיים תקין ושגרתי ואיך לזהות את המחלה.

בישראל כ- 550,000 חולי סוכרת ועוד כ- 200,000 אנשים שאינם יודעים שהם חולים בסוכרת. לילך הדגישה כי "הסוכרת מתגלה בכ% 6-8 מכלל האוכלוסייה, ושכיחות המחלה עולה בגילאים מבוגרים ומגיעה ל % 15. חשוב להדגיש כי שכיחות הסוכרת נמצאת בסימן עלייה מתמשכת בעשורים האחרונים, ההערכה היא שלקראת שנת 2030 יהיו כחצי מיליארד חולי סוכרת בעולם! הסיבות העיקריות הן עלייה בתוחלת החיים, תזונה לא בריאה ועודף משקל ואורח חיים."

לילך יעקב שביט, תארה איך חיים ומתמודדים עם המחלה ביום יום. לילך שהיא סוכרתית בעצמה מאז גיל 9, שיתפה את המשתתפים בסיפור האישי שלה וכיצד היא חיה ומנהלת אורח חיים מלא ופעיל עם המחלה. "אני חייה עם המחלה הזו כבר שנים, לכן חשוב לי לשתף ולהעביר את המסר שאפשר לתפקד טוב ולנהל אורח חיים רגיל עם המחלה"

בחלק האחרון של ההרצאה לילך תיארה את הסימנים למצב של רמת סוכר גבוהה בדם (היפרגליקמיה), "שלושת הסימנים העיקריים הם השתנה מרובה, שתייה מרובה ותחושת רעב , סימנים אלה יכולים להצביע עלהתחלה של סוכרת ולכן חשוב להיות ערניים ולהגיע להיבדק אצל רופא המשפחה "

אביגיל שמואלי, אחת המשתתפות ציינה בתום ההרצאה, "הרבה אנשים בישוב אמרו שהנושא מעניין אותם, יש הרבה מבוגרים שמתמודדים עם המחלה וחשוב להם ולבני משפחתם לקבל יותר מידע כדי לדעת איך לחיות עם סוכרת"

ההרצאותלתושבי ציפורי הן חלק מפעילות צוות המרכז הרפואי פדה פוריה להגברת המודעות, קידום בריאות וחיזוק הקשר עם הקהילה.