ח"כ שולי מועלם-רפאלי בביקור במרכז הרפואי

ח"כ שולי מועלם-רפאלי, ביקרה במרכז הרפואי פדה פוריה והבטיחה למנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און, כי תפעל לסייע ולקדם נושא התקציבים החסרים לתחילת הפעילות ביחידה לנתוחי לב וחזה.

ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) יו"ר השדולה לשוויון בבריאות , הגיעה ביום ראשון, 30.11.14 לפגישת הכרות עם מנהל המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, ד"ר ארז און וסיור במרכז הרפואי. ד"ר און פתח את הפגישה בסקירה על המרכז הרפואי תוך התמקדות בפרויקטים שנמצאים כרגע בהקמה כמו יחידת ה MRI , מעבדות המחקר והיחידה לניתוחי לב וחזה. ד"ר און הדגיש כי צוותים של המרכז הרפואי, אחיות טיפול נמרץ, רופאים מרדימים ואחיות חדר ניתוח, נוסעים מדי שבוע, מזהשלושה חודשים, להכשרה והדרכה בביה"ח שיבא. "אנחנו משקיעים הרבהכדי לגייס כח אדם נוסף וכדי להכשיר את הצוות הקיים ולהקנות להם את המיומנות המקצועית הנדרשת.היחידה לניתוחי לב וחזה תוקם במודל שמקובל בעולם, כלומר הקרדיולוגיה וניתוחי לב וחזה הם למעשה ביחד במחלקה אחת, והמטופל מקבל את הטיפול הנדרש אם זה צנתור או ניתוח וכדומה. היתרון הגדול הוא שהקרדיולוגים והכירורגים יושבים ביחד ומחליטים מהו הטיפול הנדרש. הראייה היא רחבה וכוללת"

בהמשך סיירה ח"כ מועלם-רפאלי במחלקה לגריאטריה שיקומית, המעבדה למיקרוביולוגיה, מרכז טנ"א , האגף החדש לאם וליילוד ובמערך הקרדיו ווסקולארי. בסיום הסיור ציינה, "בביקור הבוקר שמעתי על תנופה של עשייה ורצון לקדם את המרכז הרפואי, לפתח שירותים חדשים ונוספים ולהביא לכאן כח אדם נוסף, מקצועי ואיכותי "

ח"כ מועלם- רפאלי ציינה עוד כי תפעל לסייע ולקדם שני נושאים חשובים. הראשון, קידום היחידה החדשה לניתוחי לב וחזה, "נושא התקצוב החסר להפעלת היחידה, ד"ר און ציין כי תאריך היעד לתחילת פעילות נקבע למרץ 2015 , צריך לעשות הכל כדי לעמוד בלו"ז הזה. בית החולים, משרד הבריאות, המשרד לפתוח הנגב והגליל כולם פועלים למען המטרה הזו".

הנושא השני שציינה הח"כ הוא להכניס את המרכז לנפגעי אלימות מינית- מרכז טנ"א לרשימת המרכזים המוכרים של משרד הרווחה "יש פה מרכז פעיל שנותן מענה חיוני וחשוב, אני אדבר עם מנכ"ל משרד הרווחה כדי לשים את מרכז טנ"א כחלק מהמרכזים המוכרים ע"י המשרד"