מכשיר ה MRI הגיע!

במבצע לוגיסטי מורכב הועבר השבוע מכשיר ה MRI החדש של המרכז הרפואי פדה פוריה למשכנו, במבנה החדש שהוקם ליחידת ה MRI . תוך מספר שבועות היחידה תתחיל בפעילות, לרווחת תושבי כל האזור.

במבצע לוגיסטי מורכב הועבר השבוע מכשיר ה MRI החדש של המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. המכשיר ששוקל למעלה מ4.5 טון הועבר באמצעות מנוף מיוחד והוכנס למבנה יחידת ה MRI החדש דרך התקרה. בהמשך הוכנסה באמצעות מנוף, תקרת המבנה למקומה. עלות המכשיר כ6 מליון ₪, עלות הפרויקט כולל הבינוי שנדרש לקליטת המכשיר
כ 15 מיליון ₪ .

ד"ר מיכאל ז'רדב, מנהל יחידת MRI , מסביר, "מכשיר ה MRI - תהודה מגנטית, משמש לבדיקת דימות לא פולשנית המתבצעת בשילוב של גלי רדיו ושדה מגנטי חזק. יש להדגיש כי הנבדקים אינם חשופים לקרינה מייננת. הבדיקה משתמשת למטרות אבחון רפואי ומחקר לא פולשני מהמתקדמים בעולם: אגניוגרפיה, פרפוזיה, ספקטרוסקופיה וכו".

שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי, ציין כי המבצע הלוגיסטי תוכנן מראש בשיתוף עם מנהלי הפרויקט בחברת פיליפס והמתכננים, במטרה להעביר את המכשיר היקר והמשוכלל ללא שום פגיעה או נזק למכשיר . לדבריו, בבחינת החלופותלהכנסת המכשיר דרך התקרה היה גם יתרון כלכלי.

לדברי אינג' אלכס שלמנזון, מנהל הפרויקט במרכז הרפואי, " החלטנולהכניס את המכשיר דרך התקרה בשל גודלו ומיקום המבנה, במהלך תהליך תכנון הבנייה הוחלט להכניס את המכשיר דרך פתח בתקרת המבנה החדש ורק אח"כ לסגור ולאטום את הפתח . הלוגיסטיקה היא כזו שגם בעוד מספר שנים כשנרצה לשדרג ולהחליף את המכשיר נעשה את הפעולה באותו אופן, נוציא ונכניס את המכשיר החדש ע"י הרמתהתקרה"

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה ציין, "הפעלת הMRI במרכז הרפואי פדה פוריה מהווה תוספת משמעותית ליכולות המרכז הרפואי, ותאפשר ביצוע בדיקות מהמתקדמות בעולם. הצבת מכשיר קבוע במרכז הרפואי משפרת בצורה משמעותית את הנגישות של תושבי האזור, לבדיקה החיונית ותמנע את הצורך בנסיעה למקומות מרוחקים"