תזונת תינוקות, ד"ר און בהרצאה בהפנינג לאימהות

ד"ר אבי און, מנהל יחידת גסטרו ילדים במרכז הרפואי פדה פוריה, הרצה לכ70 אימהות על תזונה ותרכובות מזון לתינוקות, במסגרת הפנינג לאימהות אחרי לידה שהתקיים במתחם מול כנרת, בצמח.

למעלה מ70 אימהות (וכמה סבתות) הגיעו ביום שני17.11.14 להרצאה של ד"ר אבי און, מנהל יחידת גסטרו ילדים במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה , "מורה נבוכים בתרכובות המזון", ההרצאה התקיימה במסגרת יום פעילות וסדנאות שארגנו לאימהות הצעירות במתחם מול כנרת, בצמח.

ד"ר און פתח והדגיש את חשיבות התזונה להתפתחות התינוק ובהמשך הילד והמבוגר, "תזונה נכונה וטובה תמנע מחלות כמו סוכרת ולחץ דם בגיל מבוגר. אנחנו בעצם דואגים לעתיד של הילדים" ד"ר און הדגיש את היתרונות הרבים של ההנקה עבור התינוק והאם והוסיף, "חלב אם הוא התזונה העדיפה לתינוק בכל מקרה. אם האמא רוצה ויכולה להניק ההמלצה היא להנקה בלעדית, ללא שום תוספות, עד גיל 6 חודשים"

ד"ר און המשיך והסביר על תרכובות מזון מיוחדות לתינוקות שסובלים מגזים "יש תרכובות מזון לתינוקות שסובלים מגזים, לא תמיד זה עוזר...הרבה תינוקות בשלושה, ארבעה חודשים ראשונים סובלים מבכי לא מוסבר, בד"כ מה שצריך זה להרגיע את האמא ולהסביר לה שזו תופעה שחולפת"

בהמשך הסביר ד"ר און על אלרגיה לחלב פרה והפתרונות לנושא, עצירות, פליטות של תינוקות ועוד. שעה ארוכה לאחר ההרצאה ד"ר אבי און השיב לרשימה של שאלות ונושאים שהעלו האימהות בנושא התזונה של תינוקם.

דנה, אחת המשתתפות, ציינה, "היה לי מאד מעניין, גם השאלות שהאימהות העלו פה עזרו לי בכל מיני דברים שהטרידו אותי. ההרצאה והמפגש הזה נתנו לי הרבה מידע קיבלתי תשובות להרבה דברים שרציתי לדעת"