צוות המרכז הרפואי פדה פוריה בסדרת הרצאות ביבנאל

המרכז הרפואי פדה פוריה יוצא אל הקהילה, לאור הצלחת המפגשים בשנה שעברה, נפתחה סדרת הרצאות שנייה של צוות המרכז הרפואי פדה פוריה במועדון "ביתנו" לגימלאים בישוב יבניאל.

במרכז הרפואי פדה פוריה ממשיכים את שיתוף הפעולה המוצלח עםהמתנ"ס ביבנאל.
גם השנה יעבירו מומחי המרכז הרפואי סדרה של הרצאות לחברי מועדון הגמלאים בישוב. הפעילות המוצלחת שהחלה בשנה שעברה, תתקיים אחת לחודש. אחד ממומחי המרכז הרפואייגיע למועדון "ביתנו" להרצאה בנושאי בריאות ורפואה.

ביום ראשון, 16.11.14, התקיים מפגש חגיגי לציון פתיחת עונת ההרצאות. ד"ר ארז און , מנהל המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה פתח את הסדרה בהרצאה מרתקת בנושא , "המטופל בסבך מערכת הבריאות".ד"ר און פתח וציין כי "היום מדברים הרבה על רצף הטיפול, זהו אחד הנושאים המאד משמעותיים שמשרד הבריאות פועל לקדם וגם בתי החולים וקופות החולים נרתמו . המשמעות היא שאני בביה"ח אדע את כל מה שעבר המטופל עד שהגיע לביה"חושאנחנונדע להעביר את המידע על הטיפול בביה"ח לרופא המטפל בקהילה, כדי שהוא ימשיך את הרצף הטיפולי. רצף כזה יביא גם לירידה בהיקף האשפוזים החוזרים" .

ד"ר און הרחיב בנושא תקציב מערכת הבריאות בעבר ובהווה והדגיש, "עם התקדמות הרפואה והארכת תוחלת החיים גרף העלויות של מערכות הבריאות בעולם כולו כל הזמן עולה. בישראל כיום, למערכת הבריאות חסרים כארבעה מיליארד שקל, לכל בתי החולים יש גרעונות, אין לביה"ח איך לגמור את החודש, אין כסף לקנות ציוד רפואי! הבעיה זהה בכל בתי החולים. הסיבה היא הפער ההולך וגדל בין התקציב של מערכת הבריאותלבין ההוצאות ההולכות וגדלות"

רמי רבינוביץ', מנהל המתנ"ס ביבנאל, הודה לד"ר און על הפעילות החשובה ואמר, "אני מברך על הקשר והחיבור שלנו ביבנאל עם המרכז הרפואי פדה פוריה, זו פעילות חשובה שיכולה לקדם מודעות, ומניעה ובשורה התחתונה לשפר את איכות החיים של התושבים שלנו"

אורית אריש רכזת הקהילה אשר יזמה את החיבור עם מועדון הותיקים ותמר ביידץ, האחראית על מועדון הגמלאים הודו לצוות הרפואי ולשורת המרצים . תמר הוסיפה,"אני שמחה על ההיענות של התושבים שבאו לשמוע את ההרצאה, זה נפלא שיש להם אפשרות להגיע פעם בחודש לשמוע הרצאה ממש ליד הבית ובנושאים שמעניינים אותם."