סקר במסגרת יום התזונה הבינלאומי

גם השנה ציינו במרכז הרפואי פדה פוריה את "יום התזונה הבינלאומי". דיאטניות היחידה לתזונה קלינית ביצעו סקר בקרב המטופלים במחלקות הפנימיות לבדיקת הצריכה התזונתית.

נתוני ארגון הבריאות העולמי, מצביעים עלשכיחות של בין 20% ל- 50% מקרי תת-תזונה בבתי החולים . תת תזונה באשפוז הינו גורם סיכון להארכת ימי האשפוז, לאשפוזים חוזרים, לעיכוב בהחלמה, לתחלואה ואף תמותה.בנוסף, ירידה בצריכת המזון במהלך האשפוז אצל חלק נכבד מהמטופלים מעלה את הסיכון להופעת סיבוכים כמו זיהומים, תפקוד נשימתי ירוד.

גלית מגריל, מנהלת היחידה לתזונה קלינית במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, מסבירה" ישנם מטופלים שלא אוכלים מספיק, מאבדים ממשקלם ומצבם עלול להידרדר.דווקא במהלך אשפוז צריכת מזון טובה היא חיונית, היות ובמצבי מחלה הדרישה התזונתית של הגוף עולה בהשוואה לאדם בריא."

ביום חמישי, 6.11.14 צוין יום התזונה הבינלאומי. זהו פרויקט מחקר בינלאומי במסגרתו נבדקים במקביל מספר רב של מרכזים רפואיים ברחבי העולם, כאשר המטרההיא מיפוי אירועי תת תזונה של מטופלים ובדיקת הצריכה התזונתית ביום המחקר.הפרויקט הינו פתוח, לא התערבותי וחוזר על עצמו מידי שנה. גם השנה, ביצעו דיאטניותהיחידה לתזונה קלינית במרכז הרפואי פדה פוריה, את הסקר בשתי המחלקות הפנימיות בביה"ח .

47 מטופלים ענו על שאלון אנונימי העוסק באופן האכילה והכמות הנאכלת בארוחת הצהרים או הערב.במקביל, בעזרתו של צוות הסיעוד במחלקות הפנימיות, בוצע איסוף נתונים אנונימיים מהתיקים הרפואיים, אשר תרם מאוד להצלחת הפרויקט.הנתונים שנאספו יעברו עיבוד וניתוח סטטיסטי לאחריו יוכלו אנשי המקצוע לקבל את התוצאות ואף לראות את ההשוואה למרכזים רפואיים אחרים. "זה מידע חשוב שמאפשר לנו לשפר כל הזמן את הטיפול שלנו במטופלים " סכמה גלית מגריל.