חכם בקיץ, הרצאה לילדים ביבנאל

"איך להיות חכם בקיץ": כללי התנהגות נבונה בחופשת הקיץ לשמירה על הבריאות והבטיחות, היו נושא ההרצאה שהעביר אלכסנדר הרשפינוס, אח במרכז הרפואי פוריה ל60 ילדים המשתתפים בקייטנה במתנ"ס יבנאל.

60 ילדים המשתתפים בקייטנה שמארגן מתנ"ס יבנאל למגזר החרדי בישוב, ישבו מסוקרנים בהרצאה ראשונה מסוגה שהעביר ביום רביעי, 31.7.13 אלכסנדר הרשפינוס, אח במחלקת דימות, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה.

איך בודקים דופק? מה מרגישים כשהגוף מתחיל להתייבש? מה ההבדל בין פחמימות ריקות לפחמימות מזינות? לשם מה צריך לחבוש קסדה כשרוכבים על אופנים? אלה רק חלק מהנושאים עליהם הרחיב והסביר האח אלכסנדר הרשפינוס, במסגרת הרצאה בנושאי כללי התנהגות נבונה בקיץ, והמלצות לתזונה בריאה. בהרצאה שהתקיימה במסגרת קייטנת המתנ"ס ביבנאל, השתתפו כ60 ילדים בגילאי 6-12 .

הרשפינוס, תיבל את המידע בשלל סיפורים החל מסיפורי התנ"ך כמו סיפור מפלתו של
גולית , אשר לדבריו סבל מהתייבשות ועד תיאור של רעידת אדמה קשה בסין וסיפורו של ניצול שהצליח לשרוד 40 יום הודות לצינור מים ממנו שתה.

בתום שעה וחצי של הרצאה עשירה ומפורטת הרשפינוס חזר והדגיש בפני הילדים את הכללים החשובים: שתייה מרובה, חבישת כובע, הרכבת משקפי שמש, עמידה בצל, שימוש בקרם הגנה בעת החשיפה לשמש וחבישת קסדה בעת רכיבה על אופנים.

רמי רבינוביץ', מנהל מתנ"ס יבנאל, אמר בתום ההרצאה, "זו קייטנה של שלושה שבועות שאנחנו מארגנים עבור הקהילה החרדית בישוב. חשוב לנו להעשיר את הפעילות בתכנים מגוונים. אני מברך על הקשר עם המרכז הרפואי פוריה אשר אפשר לנו להביא הרצאה כזו חשובה לילדים ובשפתם שלהם . "