חשד לכלבת

3 משפחות ממושב קשת הגיעו ביום שלישי בצהרים למלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה) במרכז הרפואי פוריה בכדי להתחסן נגד כלבת. זאת לאחר שכלב ששוטט בישוב בסוף השבוע שחלף נתפס ונמצא נגוע במחלה.

"ביום רביעי בצהרים הגיע לגינה שלנו כלב מעורב כנעני בצבע חום לבן, הוא נראה מוזנח ומפוחד. הוא הסתובב לנו בגינה ואח"כ נכנס למלונה של הכלבה שלנו. התברר שאח"כ הוא הסתובב ברחבי הישוב, למחרת הוא הגיע שוב ונכנס למלונה שלנו ואז בעלי הצליח לסגור עליו את המלונה." כך סיפרה ביום שלישי, 30.4.13 ,בצהרים, איילת גמלא מהמושב קשת שברמת הגולן.

הודעה על הכלב נמסרה לווטרינר המועצה לאחר שהכלב נבדק והתברר שהיה נגוע בכלבת. "אתמול התקשרו והודיעו לכל המשפחות בישוב שהכלב היה חולה וביקשו שכל מי שהיה במגע עם הכלב או במגע עם כלב אחר אשר יש חשד שהיה במגע עם הכלב הנגוע, יגיע מייד להתחסן. "

איילת גמלא ובני משפחתה הגיעו בשעות הבוקר ללשכת הבריאות המחוזית בטבריה שם קיבלו היא וילדיה את החיסון הראשון, הסביל. הם הופנו למלר"ד המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה להמשך הטיפול. ד"ר ליליה מוחמד, רופאה במלר"ד מסבירה "המשפחות הופנו מלשכת הבריאות כדי לקבל פה את החיסון השני שהוא חיסון פעיל. הם ימשיכו בימים הקרובים לקבל עוד ארבע מנות של חיסון. מגע עם רוק הוא דרך ההדבקה השכיחה ביותר. מדובר במחלה מסוכנת וקטלנית, לכן חשוב מאד בכל מקרה של חשד או חשש לדווח, להיבדק ולהתחסן."

איילת סיפרה שהגיעה לבית החולים יחד עם ילדיה והשכנים של ילדיה מאחר וכולם היו במגע עם הכלבה של המשפחה והיה חשש שהכלבה היתה במגע עם הכלב הנגוע. סה"כ הגיעו למרכז הרפואי פוריה 3 משפחות ממושב קשת ו 8 ילדים.

דוד גמלא, בן ה5 סיפר "החיסון קצת כאב אבל לא בכיתי! אני מרגיש בסדר, אני לא דואג לכלבה שלנו היא תהיה בסדר..."